1_szakmaink_start.jpg2_acs.jpg3_csoszerelo.jpg4_epuletgepesz.jpg5_festo.jpg6_grafikus.jpg7_hegeszto.jpg8_irodaititkar.jpg91_központi.jpg92_szarazepito.jpg9_komuves.jpgkep-01.jpgkep-02.jpgmm_03.jpgszja-v3.jpg

Pályaorientációs nap a Deákban

Iskolánkban is lehetőséget kaptunk, hogy a városunk iskoláiban tanuló, 7. évfolyamos diákok közül közel 60 fő számára pályaorientációs délelőttöt tarthassunk. A tanév végi teendők forgatagában felüdülést jelentett a hozzánk ellátogató hetedik osztályos tanulók fogadása, szakmáink bemutatása.

Hat helyszínen ismerkedhettek meg a nálunk oktatott szakmákkal, játékos, interaktív módon. Az építős szakmákhoz kapcsolódóan kipróbálhatták a kéményépítés fortélyait, a lazúrozás lépéseit, a teodolit használatát, a tapétázást, a mozaikkészítést,…

A gépészethez kötődően bepillantást nyerhettek az épületgépész technikus szakmába, a hegesztés folyamatába.

 

 

A művészeti képzéshez kapcsolódóan mécsestartót készíthettek, kipróbálhatták a szépírási tudásukat és a számítógépes grafikába is belekóstolhattak. Reményeink szerint közülük jó néhány tanulóval találkozhatunk majd az elkövetkező programjainkon, a művészeti felkészítőnkön és az iskolánkba való beiratkozáskor.