1_szakmaink_start.jpg2_acs.jpg3_csoszerelo.jpg4_epuletgepesz.jpg5_festo.jpg6_grafikus.jpg7_hegeszto.jpg8_irodaititkar.jpg91_központi.jpg92_szarazepito.jpg9_komuves.jpgkep-01.jpgkep-02.jpgmm_03.jpgszja-v3.jpg

2018/2019-es tanév eseményterv

I. félév

 

 

2018. szeptember 3 - 2019. január 25.

Szeptember

 

 

Szeptember 3.

A 2018/ 2019-es tanév tanévnyitó ünnepsége

Első tanítási nap.

Szeptember 5.

Jelentkezés az őszi érettségi vizsgára

Szeptember 10.

Osztályfőnöki adatszolgáltatás a támogatott szakmát tanuló diákokról

 

Szülői értekezlet: Szakképzési Hídprogram;
9. és végzős osztályok

Szeptember 11.

Szülői értekezlet: 10., 11. (szakgimnázium);
 10. (szakközépiskola) osztályok

Szeptember 14.

Tanmenetek leadási határideje

Szeptember 14.

Korrepetálások, tehetséggondozások tervezése

Szeptember 20.

Pulyaavató – főzőverseny

Szeptember 21.

OKTV-re való jelentkezési határidő

Szeptember 24.

DSE közgyűlés

Szeptember 25.

GINOP 6.2.3 pályázati mérés

Szeptember 26-28.

Euroskills 2018 (Budapest)

Szeptember 27.

Mesemondó verseny (a Népmese napja alkalmából)

Szeptember 28.

Európa-sportnap (9. évf.)

 

Zöldség- és gyümölcs-szoborfaragó verseny lebonyolítása

Egyéb

              

Színházi program előkészítése

Boldog – iskola program indítása

A „Szemezgető” – szabadidős tér felavatása

 

OKTÓBER

 

 

Október 1-10.

A XIII. Országos Képzőművészeti Diáktárlat iskolai fordulója

Október 3.

Felvételi előkészítő a művészeti tagozat iránt érdeklődő általános iskola 7-8. évfolyamos tanulói számára

Október 4.

Az állatok világnapja (eledel gyűjtése, menhely látogatása)

Október 5.

Az aradi vértanúk emléknapja

Október 10.

„Mi a pálya?” – műszaki pályaválasztási kiállítás (Miskolc)

Október 11.

Pályaorientációs nap (1. tanítás nélküli munkanap)

Október 12

Jelentkezés a XIII. Országos Képzőművészeti Diáktárlatra

Október 13. (szombat)

Munkanap (október 22. bedolgozása)

Október 16 – 19.

„Határtalanul” pályázat megvalósítása (Kárpátalja)

Október 17.

Deák Ferenc születésének napja

Október 19.

Megemlékezés az 1956-os forradalomról és szabadságharcról

Október 23.

Városi ünnepség, koszorúzás

Október 26. (péntek)

Őszi szünet előtti utolsó tanítási nap

Október 29 – November 2.

Őszi szünet

Versenyek

 

Gárdus János megyei idegennyelvi verseny

Play and Win angol nyelvű levelező verseny

Egyéb

 

Képzőművészeti tárlat iskolai fordulója

Filmvetítés: Frida Kahlo élete

Frida Kahlo kiállítás megtekintése a Moholy – Nagy Galériában

Tanulmányi kirándulás szervezése Debrecenbe (gépész)

 

November

 

November 5.

Az őszi szünet utáni első tanítási nap

November 6.

„Építsd a jövőd! (Építőipari Kiállítás, Miskolc)

November 5 – 9.

Európai Szakképzési Hét

November 7-8

Pályaválasztási Kiállítás (Miskolc)

November 8 -11.

„Határtalanul” (Partneriskola érkezése)

November 10. (szombat)

Munkanap (november 2. bedolgozása)

November 10-ig

A szülők értesítése a gyenge teljesítményt nyújtó tanulók tanulmányi eredményéről

November 16.

Területi rajzverseny az általános iskolai tanulók számára

November 20.

Fogadónap

November 23.

Oktatási Hivatal számára a Kompetenciaméréssel kapcsolatos adatok megküldésének határideje

 

Nyíltnap (Óralátogatási lehetőséggel)

Egyéb

 

 

Szakmai bemutató – TRILAK

„Szabad a pálya” pályaválasztási kiállítás (Miskolc)

Pályaválasztási tájékoztató előadások az általános iskolákban

December

December 1. (szombat)

Munkanap (december 24. bedolgozása)

December 3.

Adventi ünnepségsorozat (1. alkalom)

December 5.

Szalagavatói főpróba

December 6.

Mikulásrendezvény

December 7.

Szalagavató

December 7-ig

A szülők értesítése a gyenge teljesítményt nyújtó tanulók tanulmányi eredményéről

December 10.

Adventi ünnepségsorozat (2. alkalom)

December 15. (szombat)

 HEPE-HUPA Kupamegrendezése a Centrum iskolái számára(2. tanítás nélküli munkanap, december 31. bedolgozása)

December 17.

Adventi ünnepségsorozat (3. alkalom)

December 21.

Téli szünet előtti utolsó tanítási nap

 

Adventi ünnepségsorozat (4. alkalom)

December 27 – Január 02.

Téli szünet

Versenyek

 

 

Tanulók felkészítése és nevezése az SZKTV-re és az OSZKTV-re

Egyéb

 

Adventi vásár

Január

 

 

Január 3. (csütörtök)

A téli szünet utáni első tanítási nap

 

Nevezési határidő a szakmai tanulmányi versenyekre

Január 9 – Április 26.

Netfit mérés lebonyolítása

Január 19.

Általános felvételi eljárás kezdete

Január 22.

Megemlékezés a Magyar Kultúra Napjáról

Január 25.

A 2018/ 2019-es tanév első félévének utolsó tanítási napja

 

Osztályozó konferencia

Versenyek

 

Közismereti versenyek lebonyolítása

Szakmai versenyeken való részvétel

Fekvenyomás, szkander, floorball sportágakban

Egyéb

 

Képző- vagy iparművészeti témájú kiállítás megtekintése

 

 

II. félév

2019. január 29 – augusztus 31-ig

Január 29.

A második félév első tanítási napja

Február

Február 1-ig

A szülők írásbeli értesítése a tanulók tanulmányi eredményéről

Február 4.

Félévi tantestületi értekezlet

Február 4-5.

Osztályonként szülői értekezlet valamennyi évfolyam számára

Február 10.

Lemorzsolódással kapcsolatos kimutatások megküldése az Oktatási Hivatalnak

Február 14.

Valentin napi kavalkád(szívkeresés, édességvásár)

Február 15-ig

Jelentkezés a tanév végi záróvizsgákra (érettségi, szakmai vizsgák)

Február 18.

Az általános iskolai jelentkezési lapok beérkezése

Február 25.

A kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja

Február 25 – Március 1.

„Pénz7” – Pénzügyi és vállalkozói témahét

Február 27.

Előző évi Országos Kompetenciamérés eredményeinek intézményi, fenntartói szintű elemzéseinek nyilvánosságra hozatala

Verseny

 

Házi rajzverseny lebonyolítása

 

Tantárgyi – tanulmányi versenyek (megyei, területi, körzeti)

Egyéb

 

Szintvizsgák lebonyolítása

 

Március

Március 1.

Felvételi elbeszélgetés a művészeti tagozatra jelentkezőknek

 

Nevezés az Országos Rajverseny döntőjére

Március 8.

Iskolai nőnapi ünnepség

 

Tantestületi továbbképzés a lemorzsolódással kapcsolatban (3. tanítás nélküli munkanap)

Március 14.

Megemlékezés az 1848-49-es forradalomról és szabadságharcról

Március 15.

Városi ünnepség, koszorúzás

Március 18-ig

A szülők értesítése a gyenge teljesítményt nyújtó végzős tanulók tanulmányi előmeneteléről

 

Ideiglenes felvételi jegyzék nyilvánosságra hozatala

Március 18 – 22.

Fenntarthatósági témahét

Március 19.

Fogadónap

 

A cigányság világnapja

Március 21 – 22.

Általános iskolákban a jelentkezés sorrendjének módosítási lehetősége

Március 28.

A Hivatal megküldi az általános iskolákból az intézménybe jelentkezők listáját

Március 28-29.

Országos rajzverseny

Március 29.

Télűző máglyagyújtás (kiszebáb égetés)

Versenyek

 

Országos rézverseny

Ágazati szakmai érettségi verseny

Egyéb

 

Téglakemence építésének befejezése

 

Április

Április 8 – április 12.

Digitális témahét

Április 11.

Megemlékezés a költészet napjáról

Április 12.

Az intézményvezető az Oktatási Hivatal számára megküldi az ideiglenes felvételi rangsort

 

Szakmák éjszakája

 

DÖK nap (4. tanítás nélküli munkanap)

Április 16.

Holocaust emléknap

Április 17.

Tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap

 

Húsvéti tojáskeresés (húsvéti tojáskeresés, édességvásár, hagyományos locsolkodás)

Április 23.

Az Oktatási Hivatal megküldi a középiskoláknak a felvételt nyert tanulói listát.

Április 24.

Tavaszi szünet utáni első tanítási nap

Április 26.

12/A „teregetése”, a portfólió bemutatása

Április 29.

A művészeti szakmai gyakorlati vizsgamunka benyújtása

Április 30.

A felvételi határozat megküldése az általános iskolásoknak

 

A végzős tanulók osztályozó értekezlete

Egyéb

 

„Kisérettségi”-, és szakmai próbavizsga íratás az érettségi-/ szakmai tantárgyakból

 

Az épületgépész technikus tanulók szakmai vizsgára felkészítése

 

Május

Május 1.

A Munka ünnepe

Május 2.

A végzős tanulók utolsó tanítási napja

 

Osztályozó értekezlet

Május 3.

A végzős tanulók ballagási ünnepsége

Május 6 – 17.

Rendkívüli felvételi eljárás

Május 6.

Írásbeli érettségi (magyar nyelv és irodalom) (5. tanítás nélküli munkanap)

Május 7.

Írásbeli érettségi (matematika) (6. tanítás nélküli munkanap)

Május 8.

Írásbeli érettségi (történelem)

Május 9.

Írásbeli érettségi (angol nyelv)

Május 10.

Írásbeli érettségi (német nyelv)

Május 15.

Ágazati szakmai érettségi (7.tanítás nélküli munkanap)

Május 17-ig

A szülők értesítése a gyenge teljesítményt nyújtó tanulók tanulmányi előmeneteléről (9., 10., 11., 13. évfolyam)

Május 17.

Az igazgató dönt a rendkívüli felvételi eljárás során jelentkezők kérelméről.

Május 29.

Országos Kompetenciamérés

Május 31.

Netfit mérés eredményeinek feltöltése

 

Szakképzési Híd programban részvevő vizsgázó tanulók utolsó napja

Egyéb

 

A művészeti tagozaton tanulók II. féléves munkáiból „teregetés”

Május – Június

Interaktív, gyakorlati és szóbeli szakmai vizsgák

 

Június

Június 4.

A nemzeti összetartozás napja

Június 10.

Pünkösd (Munkaszüneti nap)

Június 14.

Szakképzési Híd programban résztvevők írásbeli vizsgái

Június 14.

A 2018/ 2019-es tanév utolsó tanítási napja

 

Osztályozó konferencia

Június 17-18.

Középszintű szóbeli érettségi – nappali tagozat

Június 17-től

Összefüggő nyári szakmai gyakorlat a szakképző évfolyamok számára

Június 20 -21.

Beiratkozás a középfokú iskolákba és a HÍD programba

 

Bizonyítványosztás az alsóbb évfolyamokon

Június 25.

Év végi tantestületi értekezlet

Június 30.

Lemorzsolódással kapcsolatos kimutatásokmegküldése az Oktatási Hivatalnak

Egyéb

 

A tanév során készült szakmai munkák bemutatása az iskolán belüli kiállítási térben

Augusztus

Augusztus 26-27.

Írásbeli és szóbeli javító és osztályozó vizsgák

 

Dokumentumok záradékolása

Augusztus 31.

A 2018/ 2019-es tanév zárása

 

A 2018/ 2019-es tanév nyitása